Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

W ramach zajęć pozaszkolnych, pod kierunkiem nauczyciela historii i geografii uczniowie klasy 6b i 7b zrealizowali projekt edukacyjny ,,Zostań odkrywcą miejsc pamięci narodowej”. Zamierzeniem było zainteresowanie młodzieży najbliższą okolicą i odkrywaniem szlaków pamięci, czyli odszukaniem śladów z przeszłości – miejsc, znaków pamięci walk lub ważnych wydarzeń historycznych, pozostawionych przez bohaterów minionych wydarzeń. Uczniowie odbyli wycieczki edukacyjne celem przygotowania własnych projektów – wizytówek miejsc pamięci powiatu nidzickiego, uczestniczyli w warsztatach podstaw projektowania graficznego w programie Canva oraz fotografii krajobrazu.

Zespół uczniów: Hanna Kopczyńska, Maria Moszczyńska, Maja Bonisławska, Julia Sońta, Aleksander Gólnik, Bartłomiej Baranowski, Kornel Jaworski.

Opiekunowie projektu: Joanna Marcjanik, Dorota Taratycka

Wizytówka 1 Cmentarz ewangelicki w Jabłonce

Wizytówka 2 Cmentarz wojenny Łyna

Wizytówka 3 Cmentarz wojenny Moczysko

Wizytówka 4 Cmentarz wojenny Módłki

Wizytówka 5 Cmentarz wojenny Orłowo

Wizytówka 6 Cmentarz wojenny Zimna Woda

Wizytówka 7 Kwatera żołnierza rosyjskiego

Wizytówka 8 Łysakowo Cmentarz Wojenny

Skip to content