Oddziały sportowe

fot. Jan Borodziuk

Propozycja nauki w klasie z zwiększoną ilością wychowania fizycznego kierowana jest do dzieci i młodzieży, która, od klasy czwartej, chciałaby rozwijać talenty i umiejętności sportowe oraz przeżyć aktywną przygodę podczas turniejów, rozgrywek ligowych oraz sportowych obozów letnich i zimowych.

Klasa sportowa skupia dzieci i młodzież uprawiającą koszykówkę – dziewczęta oraz piłkę nożną – chłopcy. Na 10 godzinach tygodniowo zajęć w szkole realizowane są 4 godziny wychowania fizycznego z podstawy programowej i 6 godzin specjalizacji z profilowej dyscypliny sportowej.

Nasza szkoła ma dobre zaplecze nie tylko sportowe w postaci kompleksu boisk orlik, bieżni z tartanową nawierzchnią ze skocznią do skoku w dal, sali gimnastycznej, dwóch mniejszych salek sportowych. Również na terenie miasta znajduje się hala widowiskowo- sportowa, na której nasze klasy sportowe realizują swoje treningi.

Nasi sportowi absolwenci

Nadia Zalewska rocznik 2006 – Politechnika Gdańska