Sekcja Kolarska

Warmińsko – Mazurski Klub Sportowy – Nidzica

Z wielką radością informujemy, że przy Szkole Podstawowej nr 1 w Nidzicy działa Szkółka Kolarska WMKS – Nidzica. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają za okazane wsparcie,  pomoc w kwestiach organizacyjnych. Dziękujemy  naszym Sponsorom, Darczyńcom i Sympatykom. Jednak najbardziej chcemy podziękować naszym dzieciakom, które tak licznie i z ochotą przychodzą na treningi.

Organizujemy:

Jedno  zgrupowanie w ferie zimowe;

Trzy zgrupowanie letnie – zgrupowanie trwają tydzień;

W okresie jesienno-zimowym co miesiąc staramy się wyjeżdżać  na konsultacje na tor do Pruszkowa.

Co roku organizujemy Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików , w 2020 roku odbyły się w Szczytnie, w 2021 roku odbędą się w  ostatni weekend sierpnia – gospodarzem będzie  Nidzica.

– Mamy osiągnięcia – klub zdobył w ciągu całej swojej działalności 64 medale Mistrzostw Polski,
11 tytułów Mistrza Polski oraz jeden medal Mistrzostw Europy. W 2017 roku WMKS Olsztyn zdobył 4 medale MP w kategorii młodzieżowców i juniorów młodszych.
– Działamy w trzech miastach województwa – Olsztynie, Nidzicy i Stawigudzie.

W dalszym ciągu mamy otwarty nabór dla klas VI-VII – zapraszamy! Pozyskujemy dotacje z samorządów i od sponsorów, co otwiera możliwości trenowania nawet dzieciom z ubogich rodzin!

Instruktorzy kolarstwa: Arkadiusz Friedriech,  Cezary Gawroński

Harmonogram treningów: