Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

Sekcja Kolarska

10 grudnia 2022 r. trening z dziećmi prowadziła Marcela Drygalska-Drużynowa Mistrzyni Polski Juniorów zarówno na szosie jak i na torze, obecnie trenująca w jednym z najlepszych klubów kolarskich –  Ziemia Darłowska. Dziękujemy!

Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie torowym

W dniach 3-4 grudnia 2022 r. na torze kolarskim w Pruszkowie odbywały się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie torowym. Nasza uczennica, Olga Pacuszka została potrójną Wicemistrzynią Polski!. Tytuły te Olga zdobyła na dystansie 250 m ze startu zatrzymanego w kolarskim scratchu oraz w wyścigu punktowym .

Czołowe lokaty zajęła również druga nasza uczennica, Hanna Koszewska – plasując się trzy razy na szóstej pozycji (scratch, wyścig eliminacyjny i wyścig punktowy. BRAWO Olga, BRAWO Hania! Jesteśmy dumni, Wasze poświęcenie i ciężka praca przynoszą rezultaty!. Wielkie podziękowania dla trenerów Arkadiusza Friedricha, Cezarego Gawrońskiego i Marka Zadrowskiego. Brawo!

W dniu 20 listopada 2022 r. skończyliśmy trzydniowe ściganie się na pruszkowskim torze kolarskim, zawody organizowane były pod tytułem „ Szukamy następców Olimpijczyków” Nasze województwo reprezentowało ośmioro zawodników, nasze miasto dwie młode utalentowane zawodniczki Hania Koszewska oraz Olga Pacuszka. Wiedząc, że jeden obraz wart milion słów, więc zapraszamy do lektury obiecujemy, będzie jak najmniej tekstu i jak najwięcej zdjęć

6. Igor Zheim – Stawiguda

Sprint Drużynowy – podczas tej konkurencji wydarzyła się sytuacja, która daje wiele radości wszystkim trenerom i wiarę w to co robią. Mianowicie dwie drużyny wystartowały w mixie z innymi klubami, nasze dzieci pomimo tej wyjątkowej, rzadkiej sytuacji stanęły na wysokości zadania i pokazały co znaczy piękno sportu i wzajemny szacunek i wydaje się , że mają nowe przyjaźnie