Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

Konkursy

PODSUMOWANIE ARCHIDIECEZJALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Wolontariat w działaniu”.

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty ARCHIDIECEZJALNY KONKURS PLASTYCZNY „Wolontariat w działaniu”, którego organizatorami były Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy oraz Parafia św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Nidzicy. Konkurs trwał od 08.09. 2023 r. do 08.11. 2023 r.

Patronat nad konkursem objęli: Wydział Nauki Katolickiej Kuria Archidiecezji Warmińskiej, Urząd Miasta i Gminy w Nidzicy, Tygodnik katolicki Gość Niedzielny. DZIĘKUJEMY!

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z kl. III – VI (w jednej kategorii wiekowej) i spotkał się z ich dużym zainteresowaniem.

Celem konkursu było przybliżenie dzieciom idei i wartości wolontariatu, kształtowanie postawy empatycznej i budzenie wrażliwości na los i potrzeby bliźnich, propagowanie działań ukierunkowanych na niesienie pomocy drugiemu człowiekowi,  jak również kształtowanie postawy twórczej i rozwijanie kreatywności uczniów.

 Uczestnicy konkursu w swoich pracach plastycznych ukazywali obszary udzielania pomocy, począwszy od środowiska osób z niepełnosprawnościami po seniorów oraz osoby borykające się z samotnością. Zwracali również uwagę na problem głodu w niektórych regionach świata, dostrzegali potrzebę niesienia pomocy ofiarom wojny w Ukrainie.

Na konkurs napłynęło 47 prac z 44 szkół podstawowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie  i  gratulujemy pomysłu i talentu!

JURY po wnikliwej analizie prac postanowiło uhonorować nagrodami następujące osoby:

I m.

Weronika Konopka – Prostki, Anna Dąbrowska – Ełk, Dorian Gałęziewski – Nidzica, Natasza Płatek – Ełk;

II m.

 Anita Wyźlic –Żabiny, Monika Raczkowska – Olsztyn, Kinga Rysiewska – Nowe Grodziczno, Maja Młynarska – Biskupiec;

III m.

Igor Grudziński – Napiwoda, Adrianna Berk – Szczytno, Paulina Kirszanowska – Miłakowo, Natalia Krawczyk – Nidzica;

IV m.

Kordian  Bigus – Chudziński –Nidzica, Kinga Murawska – Kurzętnik, Nadia Rosińska – Łyna, Nadia Maryjko – Braniewo;

Nagrody ufundował PROBOSZCZ z  parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Nidzicy ks. Piotr Sroga oraz Pani Katarzyna Bogdańska z Nidzicy.  Dziękujemy!!!

ORGANIZATORKA KONKURSU: Siostra Samuela Halina Grygo


Siostra Halina Grygo LAUREATKĄ  w „BARWACH WOLONTARIATU”

W dniu 5  grudnia 2023 r. był obchodzony MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA.  Z tej okazji w Kuźni Społecznej w Olsztynie,  odbyła się GALA Wolontariatu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Na tej uroczystości rozstrzygnięto WOJEWÓDZKĄ edycję konkursu  „BARWY WOLONTARIATU”.

Z wielką dumą  ogłaszamy, że nasza Siostra Halina Grygo została laureatką,  zajmując II miejsce w tym konkursie.  Jej poświęcenie i troska o innych uczyniły ją godną otrzymania nagrody, którą wręczali: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński, Przewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego Bernadeta Hordejuk oraz Prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu Gabriela Zimirowska .GRATULACJE!!!


Tytuł i statuetkę Dobroczyńcy Roku 2023 otrzymała Siostra Samuela Halina Grygo. Serdecznie gratulujemy!


MAMY 3 MIEJSCE!!!

Natalia Krawczyk uczennica z kl. 3 c  ze Szkoły Podstawowej nr 1  im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy zajęła III miejsce w  ARCHIDIECEZJALNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM pt. „Wolontariat w działaniu”. Celem konkursu było przedstawienie inicjatyw podejmowanych przez Wolontariuszy oraz ukazanie owoców ich bezinteresownego działania. Opiekunem była siostra Halina Grygo. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!


Powiatowy Konkurs  „Carlo Acutis- Eucharystia moja autostrada do nieba”

organizowany  przez Szkołę Podstawową nr 3 w Nidzicy

Uczniowie naszej szkoły zajęli trzy pierwsze miejsca w Konkursie Literackim na napisanie wiersza nawiązującego do tytułu konkursu.

I miejsce – Zofia Kłosińska (klasa 7a)

II miejsce – Tymoteusz Modelski (klasa 7a)

III miejsce – Nikodem Modelski (klasa 7a)

Opiekunem uczniów jest nauczyciel języka polskiego pani Anna Czarzasta.

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.


Aleksandra Boguniecka  – uczennica kl. VII b  otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Droga do gwiazd… prowadzi przez Lidzbark Warmiński”.

Głównym organizatorem konkursu była Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Patronat nad konkursem objęło Wydawnictwo Literatura, a opublikowana przez nie książka „Droga do gwiazd: opowieść o Mikołaju Koperniku” Katarzyny i Pawła Ziemnickich stała się bezpośrednią inspiracją do jego zorganizowania. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu tekstu opisującego okres pobytu Kopernika na zamku biskupów warmińskich i jego działalności w Lidzbarku Warmińskim, gdzie młody Kopernik powziął pomysł uporządkowania Wszechświata, który później rozwinął i udowodnił w swej pracy „O obrotach sfer niebieskich”.

Nauczycielem języka polskiego Oli jest pani Anna Czarzasta.

Serdecznie gratulujemy!


IX Gminny Konkurs Plastyczny „Logopedyczne choinki Jedynki” 

Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne. Zadaniem konkursowym było wykonanie na kartce papieru choinki w dowolnej technice, ale w której dekoracje bądź użyte do wykonania materiały, miały nawiązywać do ćwiczonych przez dziecko głosek. Celem konkursu było utrwalanie poprawnej wymowy przez rozwijanie inwencji twórczej. Konkurs rozgrywany był w 2 kategoriach wiekowych, oddziały przedszkolne (5-6 lat) i klasy 1-3. W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie z 6 placówek gminnych: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3,  Szkoła Podstawowa w Łynie oraz Przedszkole nr 4 i Przedszkole nr 2. Napłynęło 37 przepięknych, różnorodnych prac, które jury oceniło następujaco.

Kategoria – oddziały przedszkolne:

1 miejsce – Marcel Fydrych SP 1, Stasia Ciesielska SP 1 i Zuzia Kordulewska – Przedszkole nr 4

2 miejsce – Nina Elbruda – Przedszkole nr 4, Jaś Kowalkowski – SP 2 i Lena Górnik – SP 1

3 miejsce – Magda Bandurska i Oliwier Idźkowski – Przedszkole nr 4 i Karolinka Zyśk – SP 1

Wyróżnienia: Magda Mazanowska – Przedszkole nr 4, Pola Zakrzewska i Zuzia Libert – Przedszkole nr 2, Ala Zwierzchowska, Michasia Abramczyk, Kordian Puszcz, Staś Tkaczyk, Zuzia Górna i Oskar Kuciński – SP 1

Kategoria klasy 1-3

1 miejsce – Dagmara Janiszewska – SP 2, Pola Bugaj 1b i Oliwka Mrozowska 1c – SP 1

2 miejsce – Paulinka Ojrzyńska i Przemek Moszczyński 1a oraz Zosia Bandurska 2b – SP 1

3 miejsce – Adam Moszczyński i Maria Dąbrowska – SP 3 i Kuba Mataliński 1b – SP 1

Wyróżnienia – Natalia Misztal – SP 3 i Igor Boczkowski 2c – SP 1

Laureacie otrzymali nagrody książkowe, których sponsorem była Rada Rodziców przy SP nr 1 oraz nagrody rzeczowe.

Serdeczne gratulacje dla Laureatów, podziękowania dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursie, dla rodziców za zaangażowanie i dla Pań logopedek z poszczególnych placówek za współpracę. 

Organizator konkursu – Beata Anna Dąbrowska


Wyróżnienie w konkursie trzech województw „Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy” 2023

#SzkołaWiernaDziedzictwu

Z przyjemnością informujemy, że zespół reprezentujący @Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika 

w Nidzicy w składzie Hanna Kopczyńska, Maria Moszczyńska, Maja Bonisławska, Julia Sońta, Aleksander Gólnik, Bartłomiej Baranowski, Kornel Jaworski pod kierunkiem nauczycieli @Joanna Marcjanik i @Dorota Taratycka otrzymał wyróżnienie w konkursie trzech województw „Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy”.

8 listopada 2023 roku odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu „Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Gmin „Polskie zamki gotyckie”. Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Zadaniem zespołu uczniów, pod kierunkiem nauczyciela, było przygotowanie przynajmniej pięciu wizytówek dla miejsc lub postaci znanych i zasłużonych dla historii i kultury regionu wraz z krótkim opisem i podaniem współrzędnych GPS, do każdej z nich. Do każdej z wizytówek uczestnicy byli zobowiązani dołączyć przynajmniej dwa samodzielnie wykonane zdjęcia. Zamierzeniem było zainteresowanie młodzieży najbliższą okolicą 

i odkrywaniem szlaków pamięci, czyli odszukaniem śladów z przeszłości – miejsc, znaków pamięci walk lub ważnych wydarzeń historycznych, pozostawionych przez bohaterów minionych wydarzeń. Uczniowie odbyli wycieczki edukacyjne celem przygotowania własnych projektów – wizytówek miejsc pamięci powiatu nidzickiego, uczestniczyli w warsztatach podstaw projektowania graficznego w programie Canva oraz fotografii krajobrazu. Przy ocenie prac uczniów jury kierowało się następującymi kryteriami: walory edukacyjne wizytówek, kreatywność i oryginalność 

w zakresie ich utworzenia, dbałość o poprawność językową, ortograficzną i interpunkcyjną w zamieszczonych tekstach oraz autentyczność zaprezentowanych w pracy zdjęć i innych materiałów.

Joanna Marcjanik  Dorota Taratycka


MAMY MINI GRANT!!!

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy  wśród ZWYCIĘZCÓW OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU pn. MINI GRANTY NA INICJATYWY WOLONTARIACKIE KORPUSU SOLIDARNOŚCI (województwo warmińsko-mazurskie).

Nasz projekt nosi tytuł „Mali Odkrywcy twórczego wolontariatu”.  Jego głównym celem jest przybliżenie młodszym dzieciom idei i wartości wolontariatu.

LIDEREM inicjatywy wolontariackiej jest s. Halina Grygo.


„Różaniec ze św. Janem Pawłem II”

Oto ZWYCIĘZCY SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO:

Filip Piotrowski kl. 1 b

Liliana Jabłonka kl. 5 d

Oliwia Rzemek kl. 4 c

Marcel Fydrych  0 d

ORGANIZATORZY: s. Halina Grygo, Pani Jolanta Szałanda


„WOLONTARIUSZE POMAGAJĄ INNYM”

Oto ZWYCIĘZCY SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO:

1 m. – Zofia Nowak, kl. 2  b,  Liliana Kowalska, kl. 2 c,  Antonina Erynkfajt, kl. 2 a.

2 m.- Alan Kowalewicz, kl. 2 b,  Natalia Stemplińska, kl. 2 c, Lena Sobczak ,kl. 2 a Pola Zasłona, kl. 2 a.

3 m. – Joanna Denis, kl.2 b,  Aleksandra Zdanowska, kl. 2 c,  Małgorzata Zalewska, kl.2 a,  Zuzanna Pigulska, kl. 2 a.

ORGANIZATOR: s. Halina GrygoI MIEJSCE- Natalia KRAWCZYK i Aleksandra MOSZCZYŃSKA, kl. 3 c; Julia DĄBKOWSKA, kl. 3 a; Oliwia KOPKA i Antonina TOBOJKA, kl. 3b;

II MIEJSCE- Sara POKRZYWNICKA, kl. 3 a; Nadia GRZEBSKA, kl. 3 b; Tobiasz LIS, kl. 3 c;

III MIEJSCE- Adam KOWALSKI i Tymon JANKOWSKI, kl. 3 a; Julia BIEŃKOWSKA, kl. 3 b; Filip SZMIC, kl. 3 c;

ORGANIZATOR: Siostra Halina GRYGO


CERTYFIKAT DLA JEDYNKI!

Miło nam poinformować,  że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy zdobyła kolejny Certyfikat za włączenie się we wspólną modlitwę w ramach kampanii Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie „MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU”. Mamy nadzieję, że dzięki naszej modlitwie zostawimy ten świat trochę lepszym.

s.  Halina Grygo


Z ogromną satysfakcją zachęcamy do wzięcia udziału w ARCHIDIECEZJALNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM 

pt. „WOLONTARIAT W DZIAŁANIU” (rok szkolny 2023/2024)

plakat1

REGULAMIN KONKURSU


I miejsce w województwie w Konkursie Literackim na napisanie fraszki

„Na Mikołaja Kopernika” dla Miłosza Gołębiewskiego

31.05.2023 rokuna Zamku Biskupów Chełmińskich w Lubawie odbyło się podsumowanie  wojewódzkiego konkursu literackiego zorganizowany przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie oraz Pracownię Aktywności Obywatelskiej i Dokumentacji Dziedzictwa w Ostródzie. Na konkurs, który miał na celu uświetnienie Roku Kopernikowskiego w 550 rocznicę urodzin astronoma, wpłynęło ponad 40 fraszek.

Z dumą informujemy, że wśród LAUREATÓW konkursu znalazł się  uczeń naszej szkoły Miłosz Gołębiewski z klasy 8a

Nauczycielem języka polskiego Miłosza jest pani Anna Czarzasta.

Serdecznie gratulujemy.


 „Razem tworzymy Rodzinę” – hasło przewodnie XXV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny

W ramach tego święta 24 maja na placu przy Centrum Rehabilitacyjnym im. Jana Pawła II w Nidzicy odbyły się uroczyste obchody Powiatowych Dni Rodziny.

Podczas festynu rodzinnego wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursów.

Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

W konkursie grafiki komputerowej:

I miejsce – Karol Kopecki (kl. 5a )

W konkursie literackim „Mój wymarzony dzień z rodziną”

I miejsce – Miłosz Gołębiewski (klasa 8a)

II miejsce – Alicja Bublijewska (klasa 8a)

III miejsce – Igor Jastrzębowski (klasa 6a)

Opiekunem uczniów konkursu literackiego jest nauczyciel języka polskiego pani Anna Czarzasta.

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.


Z okazji Dnia Matki Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy zorganizowała Gminny Konkurs Recytatorski ,,Wyczaruję Ci, Mamo…. Uczniowie recytowali utwory poświęcone matkom. Naszą szkołę godnie reprezentowali:
Zuzanna Krawczun – kl.4d
Hanna Kopczyńska – kl.5b
Zofia Kłosińska – kl.6a
Julia Ziółkowska – kl.6a
Tobiasz Jasiński – kl.6a
Jury doceniło talent naszych uczniów i przyznało I miejsce Tobiaszowi Jasińskiemu (opiekun p. Anna Czarzasta), III miejsce Hani Kopczyńskiej (opiekun p. Katarzyna Leszczyńska) oraz wyróżnienie Julii Ziółkowskiej (opiekun p. Anna Czarzasta). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Zwycięstwo artystyczne w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE SZOPEK!!!

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE SZOPEK zorganizowanym przez Fundację „ORSZAK TRZECH KRÓLI”, przebiegającym pod hasłem: „LEŻY TAM BOŻY SYN” wzięło udział 37 fotografii szopek, które zostały nadesłane w terminie (13.12.2022 r. – 08.01.2023 r.) i umieszczone w GALERII gdzie odbywało się głosowanie.

Pośród tych prac znalazła się także szopka uczennicy Hani MASŁOWSKIEJ z kl. 3 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy. HANIA ZAJĘŁA III MIEJSCE W CAŁEJ POLSCE!!!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zagłosowali na naszą wyjątkową, kolorową szopkę!!!

Uczennicę do konkursu przygotowała i zgłosiła Siostra Halina GRYGO.


Wyniki WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Pomaganie jednoczy ludzi”.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy z ogromną przyjemnością i satysfakcją ogłasza wyniki WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Pomaganie jednoczy ludzi”.

MOTTO konkursu: „Każdy bliźni to nasz brat” (bł. Bolesława Lament).

ORGANIZATOR konkursu: Siostra Halina GRYGO i Pani Anna CZARZASTA, Szkoła Podstawowa nr 1 im Mikołaja Kopernika w Nidzicy.

PATRONAT konkursu: Poseł na Sejm RP Iwona Arent, Biuro Poselskie w Olsztynie, Ks. Kanonik Piotr Sroga Dziekan Dekanatu Nidzica.

GŁÓWNE CELE konkursu:

– Propagowanie niesienia pomocy innym. 

– Przybliżenie dzieciom idei i wartości wolontariatu.

– Inspirowanie wolontariuszy do współdziałania i wzajemnego wspierania się.


SUKCES ALICJI W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Pomaganie jednoczy ludzi”.

Przepiękna praca plastyczna  wykonana przez uczennicę Alicję Górkę z kl. III b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika zdobyła I miejsce w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Pomaganie JEDNOCZY ludzi”. BRAWO!!! Opiekunem Ali jest nauczyciel religii Siostra Samuela Halina Grygo, a wychowawcą Pani Anna Grochowska. GRATULACJE!!!


Michał Kociński

na podium Gminnego Konkursu Ortograficznego

Michał Kociński z klasy 6b zajął 3 miejsce w VII  Gminnym Konkursie Ortograficznym „Gżegżółka”. Serdeczne gratulacje i podziękowania za godne reprezentowanie naszej szkoły. Nauczycielem j.polskiego jest Pani Dorota Wódkiewicz.


Szkolny Konkurs Recytatorski

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku ma na celu promowanie czytania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Jedną z  form promocji poezji w Jedynce był SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI. Odbył się on 30 i 31 marca w dwóch kategoriach wiekowych. Dla uczniów klas 4 – 8 szkolny konkurs był jednocześnie eliminacjami do Powiatowego Konkursu Recytatorsko-Muzyczno-Plastycznego, przeprowadzonego w ramach Ogólnopolskiego projektu „Mistrzyni Szymborska”.

Wszyscy recytujący na scenie uczniowie wykazali się talentem, odwagą i świetnym przygotowaniem, a ich interpretacje poezji zasługują na uznanie.

Występujących oceniało Jury w składzie: Wioletta Romańska (w kategorii 1 – 3 Katarzyna Szkudlarek), Beata Anna Dąbrowska i Paulina Elbruda.

LAUREACI KONKURSU

Kategoria – klasy 4 – 8:

I miejsce – Tobiasz Jasiński 6a (nauczyciel j. polskiego Anna Czarzasta)

II miejsce – Hanna Kopczyńska 5b (nauczyciel j. polskiego Katarzyna Leszczyńska)

III miejsce – Aleksandra  Mróz 5a (nauczyciel j. polskiego Dorota Wódkiewicz)

Wyróżnienie – Zofia Kłosińska 6a (nauczyciel j.polskiego Anna Czarzasta)

Laureaci pierwszych trzech miejsc będą reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym.

W kategorii klas 1:

I miejsce – Antonina Erynkfajt 1a (nauczyciel Agnieszka Zawadzka)

II miejsce – Natalia Albrechczyńska 1c (nauczyciel Bogumiła Bielicka)

III miejsce – Mikołaj Duchna 1b (nauczyciel Paulina Wiśniewska)

Kategoria – klasy 2:

I miejsce – Leon Śpiewak 2a (nauczyciel Beata Ewa Dąbrowska)

II miejsce – Zofia Bandorowicz 2a (nauczyciel Beata Ewa Dąbrowska)

III miejsce – Ewa Kamińska 2b (nauczyciel Dorota Ojrzyńska)

Kategoria – klasy 3:

I miejsce – Nikodem Ambroży 3a (nauczyciel Monika Pińczewska Czepło)

II miejsce – Michalina Fabijańska 3d (nauczyciel Ala Wolak)

III miejsce – Magdalena Kuklińska 3b (nauczyciel Anna Grochowska)

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez naszą szkolę, a laureaci w poszczególnych kategoriach nagrody rzeczowe, których sponsorem była Rada Rodziców.

Organizatorami konkursu byli: Joanna Grabowska – nauczyciel biblioteki – koordynator, Dorota Wódkiewicz (kategoria 4 – 8) i Anna Jabłonowska (kategoria 1- 3).

Serdeczne gratulacje i wielkie brawa dla zwycięzców, podziękowania dla sponsorów, organizatorów i nauczycieli przygotowujących dzieci do konkursu.

Beata A. Dąbrowska


VIII Gminny konkurs plastyczny

„Logopedyczne choinki Jedynki”

Już po raz ósmy odbył się konkurs na najpiękniejszą logopedyczną choinkę. Skierowany był do dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne, a rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: oddziały przedszkolne (dla pięcio i sześciolatków) i klasy 1 – 3 edukacji wczesnoszkolnej. Na konkurs należało wykonać w dowolnej technice pracę plastyczną – choinkę, której dekoracje czy użyte materiały miały nawiązywać do ćwiczonych na zajęciach głosek. Celem konkursu było m. in. utrwalanie poprawnej wymowy, inspiracja do zabawy słowem, rozwijanie zdolności i umiejętności manualnych, czerpanie radości ze wspólnej pracy z logopedą, nauczycielem bądź rodzicem przy tworzeniu prac plastycznych. Na konkurs napłynęło 28 prac z 5 oświatowych placówek gminnych. Choinki jak co roku były przepiękne, bardzo pomysłowe i różnorodne, a jury w składzie: Anna Siemek, Małgorzata Parfianowicz i Beata Anna Dąbrowska miało problem z wybraniem tych najpiękniejszych. Ostatecznie oceniono je następująco:

Kategoria Oddziały przedszkolne:

I miejsce –

Mikołaj Langowski (Niepubliczne Przedszkole Bajka)

Antek Broniszewski (Przedszkole nr 4 Kraina Odkrywców)

Paulinka Ojrzyńska (Szkoła Podstawowa nr 1 – grupa 0c)

II miejsce –

Marysia Kaszuba – grupa 0c, Pola Bugaj – grupa 0b (Szkoła Podstawowa nr 1)

i Adaś Dramiński i Stasia Ciesielska – Przedszkole nr 4

III miejsce –

Staś Piotrowski – grupa 0b, Filip Piotrowski – grupa 0 c (Szkoła Podstawowa nr 1)

i Marysia Dąbrowska – Szkoła Podstawowa nr 3

Wyróżnienia – Wiktoria Tańska – grupa 0c, Maciek Podlaski – grupa 0b, Oliwia Mrozowska – grupa 0d, Jędrek Halicki – grupa 0b (Szkoła Podstawowa nr 1) i Basia Olszewska – Przedszkole nr 4

Kategoria Klasy 1- 3 edukacji wczesnoszkolnej:

I miejsce – Gabryś Sobański – Szkoła Podstawowa nr 1 klasa 1b

II miejsce – Zosia Bandurska – 1b i Franek Olszewski – 1a – Szkoła Podstawowa nr 1

III miejsce –  Ola Szczęśniak – SP w Łynie i Asia Denis – 1c Szkoła Podstawowa nr 1

Wyróżnienia – Ania Batory – Szkoła Podstawowa nr 3, Magda Gontarska – Szkoła Podstawowa  w Łynie i Zosia Kaszuba – klasa 2a, Szkoła Podstawowa nr 1

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a wszystkie dzieci biorące udział w konkursie pamiątkowe dyplomy. Prace można obejrzeć na wystawie w holu na II piętrze w Jedynce.

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1, która była sponsorem nagród. Wyrazy wdzięczności i gratulacje dla wszystkich uczestników, którzy podjęli trud wykonania choinek oraz dla ich rodziców i logopedów: Pani Anny Siemek (Przedszkole nr 4), Pani Beaty Mroczkowskiej (SP w Łynie), Pani Agnieszki Szczepańskiej  (SP nr 3) i Pani Anny Bilik (Przedszkole Bajka w Piątkach).

  Organizator konkursu Beata Anna Dąbrowska – logopeda szkolny SP 1


Wyniki POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „RODZINNY RÓŻANIEC”

JURY w składzie: Siostra Halina Grygo, Pani Anna Czarzasta i Pani Elżbieta Sitarz po wnikliwej analizie prac postanowiła przyznać nagrody.

I m. – Kacper Adamkowski, SP Napiwoda, op. Karolina Bołkun

I m. – Michalina Fabijańska, SP 1 Nidzica, op. s. Halina Grygo

II m.– Lena Wizła, SP Muszaki, op. ks. Andrzej Rutkowski

II m. – Antonina Tobojka, SP 1 Nidzica, op. s. Halina Grygo

II m. – Jan Piotrowski, SP 1 Nidzica, op. s. Halina Grygo

III m. – Julia Albrechczyńska, SP 2 Nidzica, op. Grażyna Bieniek

III m. – Oliwia Grudzińska, SP 3 Nidzica, op. Bogumiła Ruś

III m. – Kajetan Krasnowski, SP 1 Nidzica, op. Jolanta Szałanda

III m. – Jurek Teodorczuk, SP Muszaki, op. ks. Andrzej Rutkowski

III m. – Julia Krawcewicz, SP Łyna, op. ks. Krzysztof Kulesza

III m. – Łukasz Wiśniewski, SP Łyna, op. Małgorzata Załęska

Nagrody ufundował DYREKTOR naszej szkoły Pan Artur Pacuszka i PROBOSZCZ parafii ŚW. Wojciecha ks. Piotr Sroga. DZIĘKUJEMY!!!

GRATULUJEMY uczniom pomysłu i talentu! Większość wykonanych różańców została bezpłatnie przekazana osobom w potrzebie.

ORGANIZATOR KONKURSU: Siostra Halina Grygo


Sukces w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM POLSKIEGO RADIA „CHOINKI JEDYNKI 2022″

Praca plastyczna „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia” wykonana przez ucznia Antoniego Worobiej z kl. III a Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy zdobyła wyróżnienie w XXI Charytatywnej Akcji I Programu Polskiego Radia na Rzecz Fundacji Anny Dymnej „MIMO WSZYSTKO”. Patronat honorowy nad akcją objęła Pani Agata Kornhauser-Duda, małżonka Prezydenta RP. Więcej informacji niebawem. Organizacją i przebiegiem konkursu w szkole zajęła się Siostra Halina GRYGO. https://www.polskieradio.pl/508/10049


OGÓLNOPOLSKI KONKURS literacko-plastyczny „Wszyscy ŚWIĘCI EUROPY…” Zwycięzcami etapu szkolnego tego konkursu zostali:

I miejsce: Antoni WOROBIEJ i Stanisław WOROBIEJ z klasy 3a.

Prace wymienionych uczniów zostały wysłane do etapu ogólnopolskiego.

OPIEKUN: Siostra Halina GRYGO


REGULAMIN VIII GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„LOGOPEDYCZNE CHOINKI JEDYNKI”

 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

Koordynator konkursu: logopeda Beata Anna Dąbrowska

 1. CELE KONKURSU
 2. Utrwalanie poprawnej wymowy ćwiczonych głosek.
 3. Inspiracja do zabawy słowem.
 4. Rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni dzieci.
 5. Rozwijanie zdolności i umiejętności manualnych.
 6. Czerpanie radości ze wspólnej pracy z logopedą, nauczycielem bądź rodzicem przy tworzeniu prac plastycznych.
 1. WARUNKI KONKURSU
 • Konkurs adresowany jest do dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne. Rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych:
 • Kategoria I – najstarsze grupy przedszkolne i zerówki szkolne
 • Kategoria II – klasy 1 – 3 edukacji wczesnoszkolnej
 • Czas trwania konkursu 19 XI 2022 r.  –  9 XII 2022 r.
 • Na konkurs należy dostarczyć prace plastyczne – choinki. Dekoracje choinek, elementy pracy (np. ozdoby na choince, prezenty pod nią, materiał, z którego wykonana jest praca) mają w czytelny sposób nawiązywać do ćwiczonych przez dziecko głosek.
 • Format pracy: kartka A4, technika dowolna (kredki, farby, wydzieranki, wycinanki, plastelina, bibuła, materiały ekologiczne, itp.). Prace przestrzenne, stojące, nie będą podlegały ocenie!
 • Pomysł na choinkę może być konsultowany z logopedą,  rodzicem, nauczycielem, ale same prace powinny być wykonywane przez uczestników w jak największym stopniu samodzielnie.
 • Ocenie podlega: zgodność pracy z regulaminem konkursu (format i logopedyczny wymiar choinki), pomysłowość, kreatywność, staranność wykonania i walory estetyczne.
 • Do każdej pracy powinna być dołączona metryczka (wzór w załączniku) z podpisem rodzica wyrażającym zgodę na udział dziecka w konkursie.
 1. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
 • Prace należy dostarczyć bezpośrednio do gabinetu logopedy lub do sekretariatu Szkoły Podstawowej  nr 1 najpóźniej do 9 XII 2022 r.
 • Komisja wybierze najciekawsze prace. Od decyzji komisji nie ma odwołania.
 • Oceny prac dokona komisja konkursowa. Wyłonienie zwycięzców i ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu 6 dni od ukończenia konkursu. Lista zwycięzców oraz prezentacja prac zostanie opublikowana na stronie szkoły https://sp1nidzica.pl i szkolnym Facebooku. Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone osobiście przez organizatora lub przez opiekunów z poszczególnych palcówek.
 • Przysyłane na konkurs prace przechodzą na własność organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania i reprodukowania prac.
 • Biorąc udział w konkursie uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na wszystkie zasady zawarte w Regulaminie oraz na przetwarzanie jego danych osobowych w celach związanych z konkursem.
 • Wszystkie kwestie sporne nieujęte w tym regulaminie, rozstrzyga organizator.
 • Prace niezgodne z regulaminem lub te, które napłyną po podanym terminie (tj. po 9 XII 2022 r.) , nie będą rozpatrywane w konkursie i nie będą podlegały ocenie.

 Konkurs
 Organizatorzy: Zespół Kreatywnych Uczniów Jedynki
     Rada Rodziców
     Samorząd Uczniowski
 Cel: Wzbudzenie kreatywności uczniów poprzez tworzenie pomocy edukacyjnych
 Ogłaszamy konkurs na kreatywną zabawkę edukacyjną lub pomoc edukacyjną
 W kategorii:
 I-  klasy 0
 II- klasy 1-3
 III-klasy 4-8
 Regulamin:
 1.     Uczestnicy wykonują zabawkę edukacyjną lub pomoc edukacyjną samodzielnie lub z pomocą rodzica/opiekuna techniką dowolną, własnoręcznie wraz z opisem jej użytkowania.
 2.     Opis zabawki lub pomocy edukacyjnej musi zawierać następujące informacje:
 -nazwa zabawki
 -imię i nazwisko autora pracy
 -klasa
 -zasadę działania pomocy edukacyjnej lub zabawki (jakie posiada zastosowanie edukacyjne)
 -posiada zastosowanie edukacyjne -wspomaga uczenie
 3.     Komisja konkursowa wyłoni 3 zwycięzców, którzy otrzymają nagrody rzeczowe w każdej kategorii biorąc pod uwagę:
 -prawidłowe wykorzystanie pomocy edukacyjnej lub zabawki edukacyjnej podczas nauki
 -stopień trudności wykonywania pracy
 -oryginalność
 -estetykę wykonania pracy
 -jasno i prawidłowy wykonany opis
  
 PRACĘ NALEŻY DOSTARCZYĆ DO 25 LISTOPADA 2022r.
 DO SEKRETARIATU SZKOŁY
  
 Wszystkie prace zostaną zaprezentowane podczas Dni Nauki. Wszystkie zgłoszone zabawki oraz pomoce zostają w szkole na potrzeby wzbogacenia pracowni dydaktycznych.
 Opiekunowie:
                                                                       Alicja Gawrońska Milena Ojrzyńska Paulina Elbruda 

Nagrody Marszałka i Wojewody Województwa Warmińsko – Mazurskiego

w literackim konkursie „Rodzina z wartościami to silna rodzina”

dla uczniów naszej szkoły

18 października 2022 roku w sali Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbyła się gala podsumowująca XXIV Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. Tegorocznym inicjatywom przyświecało hasło: „Rodzina z wartościami to silna rodzina”. Z dumą informujemy, że wśród LAUREATÓW konkursu znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły.  Są to:

 – Miłosz Gołębiewski (kl. 8a), który odebrał Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego

 – Błażej Auguścik (kl. 5c), który otrzymał Nagrodę Wojewody Warmińsko – Mazurskiego.

Opiekunami obu uczniów jest nauczyciel języka polskiego pani Anna Czarzasta.

Nadmienić należy, że z tematem konkursu literackiego zmierzyło się ponad 80 uczestników. Zarówno Miłosz, jak i Błażej znaleźli się w ścisłej piątce laureatów.  Gratulujemy chłopcom prestiżowego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.


VII Gminny Konkurs Plastyczny „Logopedyczne Choinki Jedynki”

Organizowany od 8 lat konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne. Rozstrzygany był w dwóch kategoriach wiekowych: oddziały przedszkolne (5-6 lat) i klasy 1 – 3. Na konkurs należało wykonać w dowolnej technice pracę plastyczną – choinkę, której dekoracja czy użyte materiały miały nawiązywać do ćwiczonych przez dziecko głosek. Celem konkursu było m.in. rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni, utrwalanie poprawnej wymowy, rozwijanie zdolności manualnych. Na konkurs napłynęło 20 przepięknych, pomysłowych prac, z 6 gminnych placówek oświatowych. Jury w składzie Anna Siemek, Dorota Józefowicz i Beata A. Dąbrowska oceniło choinki następująco:
Kategoria klas 1 – 3:

1 miejsce – Franek Lejman 1a

2 miejsce – Zosia Kaszuba 1a i Tobiasz Lis 1c

3 miejsce Maja Dramińska – 3b, wyróżnienie- Ola Iwanicka 1a (wszystkie dzieci z Jedynki)


Kategoria oddziały przedszkolne:

1 miejsce – Tymoteusz Ambroży – Przedszkole nr 4 , Pola Bugaj – SP 1 grupa 0a i Gabriel Sobański SP 1 grupa 0c
2 miejsce – Julia Szmydt – Niepubliczne Przedszkole Bajka, Marysia Gałęziewska – Przedszkole nr 4, Zosia Bandurska – SP 1 grupa 0c
3 miejsce – Marysia Kaszuba – Przedszkole nr 4, Asia Siemińska – SP1 grupa 0a, Paulinka Ojrzyńska – SP 1 grupa 0c, Oliwia Mrozowska – SP1 grupa 0c

Wyróżnienia – Tomek Mazanowski – Przedszkole nr 4 i Nikola Misztal – SP3

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Sponsorem książek była Rada Rodziców przy SP 1.

Wszystkim laureatom i ich opiekunom składam serdeczne gratulacje oraz podziękowania za trud włożony w wykonanie przepięknych prac.
Organizator konkursu: Beata A. Dąbrowska, logopeda SP 1


Regulamin Konkursu Fotograficznego 2021 r. pt.„Wakacje z rodziną!”


REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO  NA OPOWIADANIE WSPÓŁCZESNE INSPIROWANE MITOLOGIĄ GRECKĄ

Skip to content