Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

3 listopada uczniowie klasy 1a (wychowawca Beata Ewa Dąbrowska) i 2a (wychowawca Monika Pińczewska Czepło) wybrali się do olsztyńskiego kameralnego kina Awangarda, na seans w ramach ogólnopolskiego projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Zabawny i wzruszający skandynawski film pt. „Jak ocalić smoka” był pierwszym  z cyklu „Filmowe podróże po świecie”. Prelekcja przed seansem przybliżyła dzieciom odległą Szwecję, natomiast nowym doświadczeniem dla większości było oglądanie filmu w kinie studyjnym. Drugą atrakcją wycieczki była wizyta w Muzeum Przyrody. Tu pierwszoklasiści wzięli udział w lekcji pt. „Ciekawostki o zwierzętach Warmii i Mazur”, a uczniowie z 2a dowiedzieli się „Dlaczego ptaki latają”. Wszyscy mieli też ogromną frajdę oglądając niesamowite eksponaty w salach muzealnych. Był to dzień pełen pozytywnych emocji, wzruszeń i świetnej zabawy.

Beata A. Dąbrowska

Skip to content