Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

Wielkimi krokami zbliżają się biegi Tropem Wilczym organizowane na terenie całego kraju. Uczniowie Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy od kilku lat biorą aktywny udział w tym największym biegu pamięci w Polsce? Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja. Jednym z flagowych projektów fundacji jest realizowany od 2013 roku „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Ma on na celu upamiętnienie niezłomnych postaw polskich bohaterów narodowych – Żołnierzy Wyklętych oraz krzewienie wiedzy o polskiej historii. W ramach XII edycji projektu Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy podjęła po raz kolejny inicjatywę zorganizowania biegu na dystansie 1963 metrów – symbolizującego datę śmierci ostatniego, poległego w walce Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Jest to tzw. dystans rodzinny, przeznaczony dla osób bez specjalnego przygotowania biegowego ?‍♀️Bieg jest formą włączenia społeczności szkolnych w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych ??oraz propozycją kreatywnych

i twórczych działań upamiętniających. Celem projektu jest propagowanie działalności żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz promocja aktywności fizycznej, w szczególności popularyzacja idei biegania. ?‍♀️??‍♀️?‍♂️

Strona Organizatora: www.tropemwilczym.org

Koordynatorzy przedsięwzięcia: dyrektor szkoły Pan Artur Pacuszka, Pani Joanna Nowak, Pani Paulina Elbruda, Pani Joanna Marcjanik

Skip to content