Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

#mojaflaga  #niepodległa

Obchodzony 2 maja „Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej” to jedno z najmłodszych świąt państwowych – zostało ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych. Jako szkoła z tradycjami aktywizujemy siebie i naszych uczniów, włączając się czynnie w upamiętnienie takich chwil, dlatego przygotowywaliśmy specjalne wydarzenia, które upamiętniły w sposób szczególny Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wystawę, którą można obejrzeć w holu szkoły.  Infografiki  wykorzystane  do  wystawy  są  źródłem  informacji  dla  wszystkich  poszukujących  wiedzy
o istocie Dnia Flagi i znaczeniu symboli narodowych w życiu codziennym.  Uzupełnieniem formy graficznej są  syntetyczne opisy. Przystąpiliśmy również do akcji organizowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”. Szkolni ambasadorzy akcji #mojaflaga na znak szacunku dla polskich symboli narodowych rozdawali społeczności szkolnej papierowe flagi, zachęcając do uczczenia Biało-Czerwonej 2 maja poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania, czy przed domem. Uczniowie wzorowo wywiązali się z powierzonego im zadania.

Szkolni organizatorzy akcji: Dorota Wódkiewicz, Joanna Marcjanik, Paulina Zapadka, Dawid Jakubowski

Szkolni ambasadorzy akcji: Kinga Felińska, Julia Fabiszewska, Oliwia Maigre, Nadia Pieckowska, Izabela Iwanicka

Dominika Klimaszewska, Paulina Kołakowska, Helena Denis, Zofia Wiejak, Lena Kotyla

Skip to content