Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

Gdzie najpiękniej kwitną bzy? Wspólna historia – wspólne dziedzictwo

Spotkanie literackie z Małgorzatą Manelską.

Gdzie najpiękniej kwitną bzy? Wspólna historia – wspólne dziedzictwo. Europejskie Dni Dziedzictwa.

Konkurs Pięknego Czytania Powieści Małgorzaty Manelskiej „Tam, gdzie bzy sięgają nieba” pod Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Nidzickiego Marcina Palińskiego.

Sobota
9 września 2023 r. godz. 12.00
Galeria pod Belką
ul. Zamkowa 2
13 – 100 Nidzica

Spotkanie literackie z Małgorzatą Manelską, szczycieńską autorką książek, w których obraz współczesnych Mazur przeplata się z dramatycznymi wydarzeniami schyłku Prus Wschodnich. Pisarka ukazuje w swoich powieściach rdzennych mieszkańców naszych ziem z ich codziennymi problemami, rozterkami, pragnieniami i marzeniami. Wśród zachwycających lasów i jezior można odnaleźć wzruszające historie, do których czasami warto zerknąć. Małgorzata Manelska zadebiutowała w 2018 r. powieścią „Zapach Mazur”. Od tego czasu wydaje regularnie, a sygnowane jej nazwiskiem historie cieszą się sympatią miłośniczek poruszających fabuł obyczajowych.

Konkurs Pięknego Czytania Powieści Małgorzaty Manelskiej „Tam, gdzie bzy sięgają nieba”, przeznaczony dla uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych powiatu nidzickiego. Uczestnicy konkursu zaprezentują fragmenty powieści inspirowanej prawdziwą historią, której akcja umiejscowiona jest w Małdze. Jest to niezwykle piękna i poruszająca opowieść, w której stare dzieje przeplatają się z nowymi, a w kwitnących bzach szumi melodia lata 1944 roku. Dwie płaszczyzny czasowe, rok 1944 i rok 2019, rodzinne tajemnice i rodzące się uczucie, które musi stawić czoła doświadczeniom dwojga zranionych ludzi. Co wydarzyło się w mazurskiej wiosce? Dlaczego pozostała z niej tylko samotna wieża kościelna?

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu ?                                                
Artur Pacuszka                         

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

Partnerzy:
Nidzica – 100% Mazury, Starostwo Powiatowe w Nidzicy, Nidzicki Ośrodek Kultury, Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy, Parafia Ewangelicko  – Augsburska w Nidzicy

Więcej informacji o Europejskich Dniach Dziedzictwa:

https://edd.nid.pl/wydarzenia/gdzie-najpiekniej-kwitna-bzy-wspolna-historia-wspolne-dziedzictwo/

Skip to content