Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

#SzkołaWiernaDziedzictwu

20 lat temu, o północy 1 maja 2004 roku, Polska stała się członkiem UE. Akcesja była rezultatem długotrwałych wysiłków wielu rządów. Początki tego procesu sięgają zaś pierwszych miesięcy istnienia III RP. 1 maja 2004 roku Polska wraz z Cyprem🇨🇾, Czechami🇨🇿, Estonią🇪🇪, Litwą🇱🇹, Łotwą🇱🇻, Maltą🇲🇹, ze Słowacją🇸🇰, Słowenią🇸🇮 i z Węgrami🇹🇯 wstąpiła do Unii Europejskiej. Było to największe w historii rozszerzenie UE.🇪🇺

Z tej okazji uczniowie klasy 1c i 4b Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy oraz Rada Samorządu Uczniowskiego👩🧑 przeszli ulicami miasta prezentując 27 państw członkowskich Unii.🇪🇺 Zwieńczeniem spaceru europejskiego było odśpiewanie hymnu narodowego 🇵🇱oraz ułożenie żywej rzeźby w kształcie napisu UE przed budynkiem ratusza.

Joanna Marcjanik, Paulina Nina Elbruda

Skip to content