Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

Jedną z najmilszych uroczystości w szkolnym kalendarzu Jedynki jest przyjęcie nowych uczniów w poczet społeczności szkolnej. W tym roku pasowanie 76 pierwszoklasistów odbyło się w czwartkowe popołudnie, 28 października. Dzieci zaprezentowały swoje talenty muzyczne, taneczne i recytatorskie. Uczniowie klasy 1a wykonali taniec z chustami do muzyki Piotra Czajkowskiego, pierwszoklasiści z 1 b zagrali na instrumentach perkusyjnych, a dzieci z klasy 1c recytowały wiersze. Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment – każde dziecko było pasowane na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika i odebrało okolicznościowy dyplom, ufundowany przez Dyrekcję szkoły.  Pasowania dokonała Pani wicedyrektor Wioletta Romańska, która przekazała też przedstawicielom poszczególnych klas symboliczny klucz do szkoły. Na dzieci czekała także miła niespodzianka od Rady Rodziców. Przewodniczący RR Pan Bartosz Sinoradzki wręczył piękne i praktyczne prezenty – spersonalizowane worki na stroje do wychowania fizycznego. Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych, Panie: Beata Ewa Dąbrowska (1a), Dorota Ojrzyńska (1b) i Elżbieta Sitarz (1c).

 Beata A. Dąbrowska

Skip to content