Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

„Oswajamy szkolne lektury z teatrem Kamishibai”, to szkolny projekt realizowany w tym roku w Jedynce. Jego autorem jest logopeda Beata Anna Dąbrowska, a współorganizatorami panie: Sylwia Gawlik (1b), Paulina Wiśniewska (2b) i Beata Ewa Dąbrowska(3a). Szczegóły projektu, cele i formy realizacji znajdują się na stronie szkoły.

Jako pierwsi udział w projekcie wzięli uczniowie klasy 3a. Jedną ze szkolnych lektur omawianą przez nich w tym roku szkolnym jest powieść Astrid Lindgren pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Na potrzeby projektu zaadaptowane zostały fragmenty książki poświęcone oczekiwaniom na Święta Bożego Narodzenia. Trzecioklasiści wykonali 12 pięknych ilustracji do kolejnych rozdziałów lektury i w ostatnim tygodniu przed Świętami odwiedzili kolegów z klasy 3b i 3c, czytając i prezentując im kolejne ilustrowane fragmenty lektury. Taka forma pogłębiająca treści książki spotkała się z dużym zainteresowaniem słuchających, natomiast uczniom 3a przyniosła dużo satysfakcji i zadowolenia zarówno podczas procesu twórczej pracy nad ilustracją, jak i wtedy, gdy wcielali się w role lektorów. Ilustracje wykonali uczniowie: Zosia Bandorowicz, Zosia Kaszuba, Filip Bublijewski, Hania Kwestarz, Ola Iwanicka, Hania Golba, Ola Socharska, Tola Łobejko, Julka Dąbkowska, Sara Pokrzywnicka, Pola Krajewska i Michasia Przybyłek.  Serdeczne podziękowania dla rodziców za współpracę.

Beata Anna Dąbrowska i Beata Ewa Dąbrowska

 

Skip to content