Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

W ramach Ogólnopolskiego Programu „Poznaj Polskę”? w dniach 25 i 26 października 2022 odkrywaliśmy Łódź ?️‼️

Dziś to tętniące pozytywną energią?miasto, gdzie przeszłość styka się z teraźniejszością.

‼️Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Wsi Łowickiej. Obecnie na jego terenie znajduje się ponad 40 obiektów – budynki mieszkalne oraz inwentarskie, kościół?, plebania, szkoła?, młyn. Ich rozmieszczenie ukazuje dwa historyczne układy przestrzenne łowickiej wsi‼️

‼️Kolejną atrakcją, która na nas czekała to Ogród Botaniczny?. Jest on jednym z największych ogrodów w Polsce. Jesteśmy wielkimi fanami takich miejsc i musimy szczerze przyznać, że ten łódzki podbił nasze serca??, nie tylko ze względu na rośliny, ale też panującą w nim atmosferę. Jest sielsko, pięknie, klimatycznie? Będziecie w okolicy – koniecznie zajrzyjcie.‼️

‼️Kolejny dzień ⛅to zwiedzanie Łodzi z uwzględnieniem wielokulturowego krajobrazu miasta przemysłowego.?

‼️W mieście znajduje się wiele cennych pod względem artystycznym i różnorodnych budynków poprzemysłowych, a także okazały, wartościowy zespół architektury mieszczańskiej. Wiele budynków jest autorstwa uznanych polskich i zagranicznych architektów.

‼️Manufaktura – centrum kultury, rozrywki i handlu. Unikalny na skalę polską jak i europejską projekt rewitalizacji, łączący w sobie nowoczesne formy i architekturę z odnowionymi XIX-wiecznymi budynkami dawnej fabryki Izraela Poznańskiego. Na 20 ha znajduje się m.in. Rynek z kolorowymi fontannami – miejsce, gdzie odbywają się festyny, koncerty i imprezy plenerowe, Muzeum Fabryki, Muzeum Sztuki‼️

Naszą wizytę w Łodzi najlepiej podsumowuje cytat z Marcela Prousta:

„Prawdziwa podróż nie polega na odkrywaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu na to, co już znamy.”?? My do samej Łodzi♥️? na pewno jeszcze wrócimy. I to na dłużej, bo już wyjeżdżając z miasta czuliśmy niedosyt…..Wam też polecamy wizytę w tym pięknym i niezwykle ciekawym mieście.?

Wychowawcy:

♥️Anna Czarzasta,

♥️Bogumiła Adamska,

♥️Dorota Wódkiewicz,

♥️Jolanta Szałanda.

Skip to content