Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

Za nami czwarta (z zaplanowanych sześciu) wycieczka w ramach Ogólnopolskiego Programu „Poznaj Polskę”. Tym razem w dniu 15 listopada 2022 roku, uczniowie klasy 2a i 1b, odwiedzili Warszawę.

Swój pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego. Piękne, bogate wnętrza cieszące ludzkie oko, fantastyczne i okazałe zbiory, a do tego bajeczny krajobraz otaczający całość – zwiedzanie Zamku Królewskiego to prawdziwa uczta dla oczu, z bardzo ciekawą historią w tle. Nic dziwnego, że obiekt ten jest na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO!

Dla tych, którzy już nie mogą doczekać sie wizyty, Zamek Królewski oferuje również zwiedzanie online dostępne na ich stronie internetowej.

Po wizycie w Zamku Królewskim udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Budynek Centrum Nauki Kopernik przyciąga wzrok z daleka. Zaskakuje formą, designem oraz powierzchnią użytkową. Tak naprawdę jest w nim znacznie więcej atrakcji, niż wydaje się na pierwszy rzut oka.

Centrum Nauki Kopernik to dwa piętra po brzegi wypełnione interaktywnymi eksponatami, które dosłownie czekają na swoich gości. Całość podzielona została na strefy tematyczne – światło, prąd, powietrze i w każdej z tych stref najmłodsi mogą przeprowadzać doświadczenia, ucząc się przy okazji, czemu tak się dzieje. To fantastyczna sprawa, bo autorzy wystawy pokazują, że nauka, fizyka i chemia mogą być ciekawe, fascynujące i zwyczajnie przydatne w życiu.

Dzieci wychodzą stąd dosłownie zarażone inicjatywą i motywacją! Centrum Nauki Kopernik to miejsce, do którego warto wracać na każdym etapie nauki i konieczne do odwiedzenia przy zwiedzaniu stolicy.

Dzieci to wymagający odbiorcy. Na szczęście Warszawa to miasto stworzone do zwiedzania wspólnie z dzieciakami. Atrakcje dla najmłodszych pojawiają się tu w wielu odmianach, łączą w sobie edukację, zabawę i w których dzieci, te mniejsze i większe, a także ich rodzice nie będą się nudzić.

Dziękujemy za kolejną, bardzo dobrze zorganizowaną wycieczkę Biurze Podróży MIRKO Travel. Duże uznanie dla pilota, był bardzo kompetentny, sympatyczny, reagujący na potrzeby grupy. Wszystko przebiegło punktualnie i sprawnie. Dziękujemy wspaniałym przewodnikom oraz naszym wychowawcom:

Pani Beacie Ewie Dąbrowskiej.

Pani Paulinie Wiśniewskiej.

Pani Beacie Annie Dąbrowskiej.

Panu Marcinowi Kosobuckiemu

Skip to content