Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, to święto obchodzone 29 września, w dniu urodzin pisarki Janiny Porazińskiej. Ustanowione zostalo 20 lat temu przez Polską Izbę Książki. Uczniowie klasy 1a wybrali tę datę na rozpoczęcie trzyletniego projektu klasowego „Czytam, więc jestem”, realizowanego z wychowawcą i szkolnym logopedą. Projekt ma na celu rozwijanie pasji czytania oraz promowanie książki jako nieocenionego żródła wiedzy i paliwa napędowego do rozwoju wyobraźni. Na początek pierwszoklasiści wysłuchali wierszyków z cyklu Literkowo oraz zabawnej wersji „Czerwonego Kapturka” przeczytanej z wykorzystaniem teatru Kamishibai.

Beata A. Dąbrowska 

Skip to content