Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

Uczniowie klasy 1a w wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia zostali wprowadzeni już na początku Adwentu. 2 XII wraz z uczniami klasy 3a, w olsztyńskim kinie Awangarda obejrzeli film pt. „Magiczne święta Kacpra i Emmy”. Na zamku uczestniczyli w warsztatach plastycznych nt. świątecznych zwyczajów Warmii i Mazur, a po zwiedzeniu komnat zamkowych wykonali makiety układu słonecznego. Kolejnym etapem w oczekiwaniu na najpiękniejsze Święta w roku, była wizyta w Chatce Świętego Mikołaja w Wiosce Garncarskiej w Kamionce. Baśniowa sceneria Wioski, spotkanie ze Świętym Mikołajem, przypomnienie sobie bożonarodzeniowych zwyczajów, obejrzenie szopki, wystawy choinek z najróżniejszymi dekoracjami, dekorowanie bombek i poczęstunek w gospodzie sprawiły, że wszystkie serca wypełniła magia Świąt. Następnego dnia pierwszoklasiści spotkali się na klasowej Wigilii.

Beata A. Dąbrowska

Skip to content