Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

Od wielu lat do naszej tradycji wniknęły adwentowe kalendarze, które umilają dzieciom czas oczekiwania na ulubione przez wszystkich Święta Bożego Narodzenia. Wykorzystując tę formę zabawy, na początku Adwentu do przedszkolaków w Jedynce trafiły wyjątkowe kalendarze, wykonane przez logopedę. W każdym okienku kryło się jakieś ćwiczenie oddechowe, usprawniające narządy artykulacyjne lub utrwalające poprawną wymowę. Dzieci ćwiczyły codziennie wspólnie z logopedą, a na koniec czekała na nie słodka niespodzianka.
Ta forma pracy pomaga przedszkolakom mającym problemy z wymową, a dla wszystkich pozostałych jest świetną zabawą słowem, która w ramach profilaktyki rozwija kompetencje językowe.

Beata A. Dąbrowska

Skip to content