Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

W naszej szkole realizowana jest autorska innowacja pedagogiczna, której celem jest nauczenie dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów z klasy VIII wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Z tej okazji naszych uczniów odwiedził dziś strażak, Pan Krzysztof Lewikowski, ratownik medyczny, Pan Marek Świderski oraz policjant, Pan Maciej Płoski. Duże wrażenie na uczniach zrobił „fantom”. W trakcie zajęć obserwowaliśmy w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie, ćwiczyliśmy kolejne etapy udzielania pierwszej pomocy oraz reanimacji, układaliśmy poszkodowanego w pozycji ustalonej bocznej. Poza tym dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Dzięki takiej lekcji nauczyliśmy się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Autorki innowacji: Pani Paulina Elbruda oraz Pani Dominika Bonisławska

Skip to content