Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

Od 2004 roku 6 marca we wszystkich krajach Unii obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Pomysłodawcą wydarzenia była organizacja CPLOL zrzeszająca logopedów i terapeutów językowych z całej Europy. Święto to ma na celu podniesienie rangi zawodu logopedy, zwrócenie uwagi na problemy w komunikowaniu się oraz podkreślenie jak ważna jest diagnoza, fachowa pomoc i wytrwała terapia w przypadku osób ze wszelkimi zaburzeniami komunikacji językowej.  Z okazji tego święta dzieci ze wszystkich 4 oddziałów przedszkolnych zostały w tym roku zaproszone na specjalne zajęcia do gabinetu logopedy. Poświęcone one były jednemu z elementów niezbędnych w komunikacji i poprawnej wymowie – słuchaniu. W dzisiejszym świecie, pełnym hałasu, szumu i nieustannych wszechobecnych bodźców dźwiękowych, dzieci mają coraz większą trudność w słuchaniu siebie nawzajem, w skupieniu i koncentracji słuchowej, w słuchaniu, a nie tylko słyszeniu tego, co dzieje się wokół nich. W trakcie zajęć dzieci m.in.  tworzyły gry planszowe, rozwijające słuch fonematyczny, różnicowały głoski szumiące i syczące w „starej, szacownej szafie” , ilustrowały dźwięki, które nas otaczają, wymyślały rymy. Na koniec w nagrodę, w skupieniu słuchały krótkiej bajki „O smoku Roku” w teatrzyku Kamishibai. Dziękuję wszystkim przedszkolakom za zaangażowanie i aktywny udział w zajęciach, za przygotowanie pomocy, a wychowawczyniom oddziałów przedszkolnych za współpracę, pomoc i wszystkie przemiłe dowody życzliwości J

Beata A. Dąbrowska

Skip to content