Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

W dniu 20 maja uczniowie klasy 4b wzięli udział w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nazwą „Edukacja z wojskiem”. Zajęcia w naszej szkole realizowane były przez żołnierzy  9. Olsztyńskiego Batalionu Dowodzenia. Zasadniczym celem programu edukacyjno – obronnego było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży

w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. Trzylekcyjne szkolenie połączyła teoria i praktyka. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ciekawością uczestniczyli w spotkaniu, na którym zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. Wojskowi szkoleniowcy przeprowadzili zajęcia przekazując wiedzę i umiejętności w sposób ciekawy, praktyczny, dostosowany do wieku uczniów.

Za wsparcie przy realizacji przedsięwzięcia dziękujemy Pani Joannie Dobroń, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy.

Wychowawca klasy 4b Joanna Marcjanik

Skip to content