Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

Nasza szkoła wraz Europejską Siecią  Antysmogową (ESA)  świętowała Dzień Czystości Powietrza, który od kilkunastu lat przypada na 14 XI.

Akurat w chłodny, jesienny dzień, kiedy palimy w piecach i wskaźniki zanieczyszczenia powietrza w wielu miejscach kraju są mocno alarmujące… To pozorny paradoks, bo ten jeden Dzień Święta Powietrza to właśnie okazja, by przemyśleć, co jeszcze teraz, dziś, każdy z nas może zrobić dla poprawy jakości powietrza.

W naszej szkole na różnych lekcjach (biologii, geografii), odbywały się prelekcje dotyczące czystości powietrza. Co mu  grozi ? Co je zanieczyszcza?  Co My możemy zrobić, żeby poprawić jakość powietrza?

Dzieci i młodzież zapoznawała się z podstawową terminologią dot. Powietrza: smog, kwaśne, deszcze, kopciuch, pyły PM 2,5, pyły PM 10 …Uczniowie mogli się sprawdzić w grze „Pogromca Smogu”, sprawdzić wiedzę dot. powietrza rozwiązując krzyżówki, rebusy. Najmłodsi mogli puścić wodze fantazji i narysować SMOGA. Raport czystości powietrza przy szkole relacjonował szkolny Radiowęzeł. Edukacja poprzez zabawę- to jest TO!!!!

Doeora Taratycka i Agnieszka Prusik

Skip to content