Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

Wolontariat

Włączyliśmy się w „ADOPCJĘ NA ODLEGŁOŚĆ ”. 

Adoptowaną przez nas osobą jest dziewczynka, która nazywa się FIONA KENDI, uczy w czwartej klasie szkoły średniej  (Kithatu Girls’ Secondary School,).

KOORDYNATORZY: Siostra Samuela Halina GRYGO,  Pani Małgorzata SOBOTKA i Pani Monika PIŃCZEWSKA – CZEPŁO.


CHARYTATYWNA ZBIÓRKA „WARTO POMAGAĆ”

Nasza szkoła otrzymała przepiękne podziękowanie za przekazanie darowizny i wsparcie działań na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci Podopiecznych ALMA SPEI HOSPICJUM DLA DZIECI w Krakowie.

Dziękujemy DARCZYŃCOM, za ich ofiarność i okazaną pomoc. Zbiórkę zorganizowała Siostra Halina Grygo.


Halina Grygo, katechetka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy została zaproszona przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina na uroczystą Galę Wolontariatu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Z Jego rąk odebrała DYPLOM NOMINOWANEJ w REGIONALNYM konkursie BARWY WOLONTARIATU.

Gala organizowana jest między innymi po to, by podziękować Wolontariuszom za ich ogromne zaangażowanie w realizację innowacyjnych działań wolontariackich. I właśnie podczas GALI zostało docenionych kilkadziesiąt NOMINOWANYCH WOLONTARIUSZY z Ostródy, Nidzicy, Olsztyna, Elbląga, Iławy, Łukty i Górowa Iławeckiego.

„Dziś możemy zauważyć tych, często anonimowych, bardzo mocno zaangażowanych ludzi, którzy mają czułe serca i chęci niesienia pomocy. Trzeba dziękować, wyróżniać, rozmawiać” – podkreślił marszałek Gustaw Marek Brzezin.


„ALBA na rzecz MISJI”

BARDZO PROSIMY zainteresowanych (zarówno pojedyncze osoby, jak też grupy dzieci i ich rodziców) do włączenia się w zbiórkę „ALBA NA RZECZ MISJI”.

Używane ALBY lub SUKIENKI komunijne warto przekazać do Siostry zakonnej Haliny Grygo do Szkoły Podstawowej nr 1 albo do Sióstr zakonnych przy kościele ŚW. Wojciecha w Nidzicy. DZIĘKUJEMY !!!

Siostra Halina GRYGO


Szkolne Koło Caritas dołączyło do ogólnopolskiej akcji charytatywnej WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Zapraszamy do zakupu świec na stół wigilijny w cenie 10 zł (mała) i 20 zł (duża)

Opiekun SKC: Pani Katarzyna Matalińska

Skip to content