Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

Ludzkie życie jest bezcenne, a świadkami wypadku lub nagłego zachorowania mogą być też najmłodsi spośród nas. Udzielenie pierwszej pomocy to najczęściej kilka czynności, z którymi poradzi sobie każdy uczeń, jeśli wcześniej nabędzie wiedzę i umiejętności praktyczne. W tym celu, w dniu dzisiejszym uczniowie klasy 4b uczestniczyli w profesjonalnych zajęciach pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził koordynator ratownictwa medycznego województwa warmińsko-mazurskiego, Ratownik Medyczny, zawodowy strażak Pan Krzysztof Maczulski. Koncepcją warsztatów było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Uczestnicy zajęć mieli szansę poznać zasady postępowania po wypadku m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ocena stanu zdrowia poszkodowanych, obserwacja czynności życiowych oraz używania środków służących do udzielania pierwszej pomocy. Przed nami cykl warsztatów uwzględniający zagrożenia wynikające ze spędzania wolnego czasu podczas wakacji lub ferii zimowych. Wakacje i ferie to bardzo niebezpieczny czas dla dzieci. Bardzo ważną sprawą jest uświadomienie najmłodszym tych niebezpieczeństw, aby zdawały sobie sprawę jak dzielnie ich unikać i przy okazji zadbać o bezpieczeństwo innych.

Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Maczulskiemu za zaangażowanie, życzliwość oraz współpracę 🌹🌹🌹

Wychowawca klasy 4b Joanna Marcjanik

Skip to content