Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

W dniu 17 lutego 2023 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy obchodziła bardzo uroczyście święto swojego patrona.

78 – lecie NIDZICKIEJ JEDYNKI zbiegło się z 550 rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika.

Święto Szkoły było okazją do wspomnień, które, choć minione, na długo pozostają w pamięci, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie.

Uroczystą akademię rozpoczął Pan Dyrektor, Artur Pacuszka. W swoim przemówieniu wspomniał, jak ważne jest kultywowanie tradycji i szacunku dla przeszłości, a więc i dla patrona szkoły, którego życie i dokonania powinny być inspiracją dla wszystkich uczniów. 

Głos zabrali również zaproszeni goście, Przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu i Zdrowia, były dyrektor JEDYNKI, Pan Andrzej Arcyz oraz Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Paweł Koziński, który w imieniu wszystkich rodziców przekazał szkole życzenia i wspaniałe prezenty

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, przepiękny i bardzo wzruszający montaż słowno – muzyczny, który przygotowała Pani Anna Czarzasta przy wsparciu Pani Małgorzaty Sobotki, Pana Krzysztofa Partyki, Pana Janusza Chodkowskiego i Pana Dawida Jakubowskiego. Wystąpili uczniowie klasy 8 a i klasy 6 a

Z okazji święta naszej szkoły przysyłamy wszystkim, którzy tworzyli i wciąż tworzą jej piękną historię moc życzeń: zdrowia,  radości,  szczęścia i życzliwości. Niech w Waszych sercach zawsze pozostają ciepłe myśli o naszej niepowtarzalnej i pełnej tradycji Jedynce , która z każdym dniem rozwija się, by dać naszej społeczności wszystko co najlepsze!

Skip to content