Biuletyn Informacji Publicznej     

Deklaracja dostępności

zsnr1nidzica@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1  W NIDZICY we współpracy z parafią ŚW. WOJCIECHA W NIDZICY przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej ,,ADOPCJA na odległość dziecka Z MISJI w Kenii”  prowadzonej  przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.  Głównym celem „Adopcji na odległość” jest objęcie dziecka modlitwą oraz pomocą finansową, zapewnienie mu podstawowych środków do życia. Włączając się w akcję, stajemy się w pewnym sensie rodzicami adopcyjnymi, otaczamy troską materialną i duchową konkretne, znane z imienia i nazwiska dziecko. Przyjmujemy na siebie duży obowiązek oraz ogromną odpowiedzialność za los drugiego człowieka.

Koordynatorzy: Siostra Halina Grygo, Małgorzata Baranowska, Monika Pińczewska-Czepło

Skip to content